czwartek, 16 czerwca 2016

Uwaga Niebezpieczeństwo!

Osiedle Nr 10 "Kolejarz-Prochowa", to miejsce do którego mam duży sentyment. Tam dorastałem. 
Od wielu już lat osiedlem zawiaduje Kazimierz Drewek. Emeryt. Pracował w zawodowej straży pożarnej. Obecnie jest też radnym Rady Miejskiej, oraz druhem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnicach.
W związku z tym, że strażacy zawsze biorą udział w akcjach związanych z wypadkami na drogach, to kwestie związane z bezpieczeństwem powinny być Kazimierzowi Drewkowi znane. Można się pomylić. Osiedle, którego jest gospodarzem - w mojej ocenie - jest najbardziej zaniedbane pod kątem oznakowania pionowego. Takich znaków drogowych, jakich całe mnóstwo na tym osiedlu, nie ma w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
Stan oznakowania jest zatrważający. Należy zadać pytanie czy ktoś nad tym panuje? Czy służby odpowiedzialne za porządek prawny na drogach zaglądają na to osiedle? Dodam, że istnieje w Chojnicach Komisja d/s Oznakowania - co ci ludzie robią?

Ulica Armii Ludowej

Wyjazd z osiedla ulicą Wyszyńskiego w ulicę Człuchowską
Skrzyżowanie ulic Armii Ludowej i Wyszyńskiego
                                                            


Skrzyżowanie ulic Jagiellończyka z ul. Czynu Zbrojnego Kolejarzy.


Nie tylko na tym osiedlu posadowione są takie znaki. 

Skrzyżowanie ulic Niemcewicza z ulicą Reymonta - Osiedle Bytowskie.


W przypadku wypadku lub kolizji kto zawinił? Kierowcy? 
Oj.... chyba jednak - nie. 

Aktualizacja;


"Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że obowiązujące w Polsce znaki drogowe poza ściśle określonymi wymiarami muszą posiadać także dokładnie wyznaczony kolor, w przeciwnym razie stanowią jedynie ozdobę pobocza czy chodnika" 

(więcej tu: Kiedy znak drogowy nie jest ważny? )

.

4 komentarze:

 1. Zdj nr3 to skrzyżowanie Armii Ludowej z Wyszynskiego

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak masz rację. Już poprawiłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Tak się składa, że zdjęć zrobiłem więcej - stąd pomyłka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wjazd z ul.Mickiewicza w ul.Kilińskiego jest zakaz wjazdu poj cięzarowych nie dotyczy autobusów.Od kiedy poj. cięzarowy jest autobusem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polska, to kraj znaków. Urzędnicy myślą, że znakami rozwiążą 100% problemów. Wstawiają znak, a potem o nim zapominają. Na Osiedlu Kaszubskim mamy tez kilak wyblakłych znaków. Mój przykład, choć przesadzony, bo przecież nikt tam nie pojedzie, to obrazuje ogólnochojnicki problem:
  http://ifotos.pl/zobacz/DSC00357J_sqaxxaa.jpg

  OdpowiedzUsuń