środa, 15 lutego 2012

Historia siostry Adelgundy Tumińskiej

Dzisiaj przypada 67 rocznica tragicznej śmierci siostry Adelgundy Tumińskiej. Ktoś z moich czytelników pozostawił pod ostatnim wpisem link, który zaprowadził do...


4 komentarze:

 1. Kolejny katolicki patos. Czemu gloryfikuje się zawsze szumnie męczeńską śmierć ludzi duchownych związanych z kościołem katolickim? Bo ktoś miał habit czarny na sobie. Zacznijcie szumnie pisać o bohaterach żołnierzach polskich w mundurach którzy walczyli w obronie naszego kraju np. Armia Krajowa, partyzanci. Pan zdaję sobie ilu żołnierzy polskich również zginęło przez uderzenie kolbą lub przez wbicie bagnetem i strzałem a o nich nie mówi się tak głośno jak o duchownych.

  OdpowiedzUsuń
 2. CZYŻBY? a nazwy ulic Armii Krajowej? Partyzantów,Gryfa Pomorskiego itp, itd, to nie gloryfikacja tych, którzy zginęli? trochę obiektywizmu!

  OdpowiedzUsuń
 3. proszę wziąść pod uwagę, że t siostra zginęła z własnego wyboru

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten filmik propagandowy zrobiony tendencyjnie utwierdza mnie w przekonaniu, ze z niektórymi w Chojnicach nie da sie rozmawiać, a coż dopiero współpracować, smutne jest to, że takie zachowanie i takie "filmiki" sprzyjają eskalacji nienawiści.

  OdpowiedzUsuń