wtorek, 10 września 2013

Mieszkańcy mają prawo wiedzieć.

Odrzucenie przez Radę Miejską wniosku Klubu PIS, dotyczącego imiennego głosowania w tak ważnej sprawie, jaką jest likwidacja Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnicach uważam za niepoważne.

Wyborcy powinni wiedzieć jak głosują ich wybrańcy.
Czyżby zabrakło cywilnej odwagi aby poprzeć imienne głosowanie?

W takim razie przybliżę jak głosowano w sprawie likwidacji ZGM-u.

 "Za" likwidacją głosowali: Antoni Szlanga, Stanisław Kowalik, Andrzej Mielke, Kazimierz Drewek, Józef Skiba, Gabriela Wegner, Maria Błoniarz-Górna, Tomasz Pajdak, Leszek Pepliński, Grzegorz Wirkus, Joanna Warczak i Dariusz Szczepański.

"Przeciw" likwidacji byli: Edward Gabryś, Bogdan Kuffel, Renata Dąbrowska, Mirosław Janowski, Rafał Mielecki, Bartosz Bluma, Marek Szmaglinski i Krzysztof Haliżak.

Nie był obecny - przynajmniej na głosowaniu - Marian Rogenbuk.


4 komentarze:

 1. Myślę, że ten problem z głosowaniem imiennym zniknąłby, gdyby oprócz podniesienia ręki konieczne byłoby uskutecznienie elektronicznego głosowania. Wtedy wydruk z niego byłby załącznikiem do protokołu. Są pieniądze na elektronikę na stadion Chojniczanki, może powinny byc i na Radę Miasta?

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Jacku przecież wiedzą. Radni nie są anonimowi jak podnoszą rękę podczas głosowania. Kto był za , kto przeciw zamieściły to wszystkie media, łącznie z Pana wpisem. Czy warto bić pianę ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednak nie zamieściły pełnych informacji jak kto głosował. Jedynie "Czas Chojnic" to zrobił. Ale już po moim wpisie. I dobrze. Tu nie chodzi o bicie piany. O przejrzystość. Bo najwygodniej być anonimowym. Nie wszyscy mają czas oglądać przebieg obrad. A w protokole sesyjnym takich informacji nie ma. Wyjątek - imienne głosowania. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. "...problem z głosowaniem imiennym zniknąłby, gdyby oprócz podniesienia ręki konieczne byłoby uskutecznienie elektronicznego głosowania".

  Zgadzam się. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń