sobota, 18 sierpnia 2012

PRL-bis.

Telewizor w Parku 1000-lecia zamknięty na kłódkę i wyłączony. 
To wszystko dla Was chojniczanie.Moi czytelnicy słusznie zauważyli, że przypomina to film "Miś" w którym Stanisław Bareja pokazał ciekawy obraz rodem z PRL-u. Szczególnie młodym chojniczanom warto przybliżyć, jak to za komuny bywało.Jeszcze nie tak dawno krytykowałem zamknięte przed dziećmi place zabaw sfinansowane z ministerialnego programu "Radosna Szkoła". Jak sytuacja obecnie wygląda nie sprawdzałem. Ciekaw jestem czy otwarto je dla dzieci. Pisałem o tym tu: Radosna Szkoła


5 komentarzy:

 1. Jacek, słyszałem w piątek, że burmistrz proponuje Tobie organizowanie w tym miejscu spotkań PChS. Czy ich organizowanie w miejscu naszpikowanym monitoringiem jest rozsądne? Zastanów się. Poza tym jest niebezpieczeństwo, że Straż Municypalna poprosi Was o zgodę na zgromadzenie publiczne. A może drugim dnem tej propozycji jest chęć policzenia Was? Przemyśl to.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wypowiem się za Projekt Chojnicka Samorządność.Póki co mamy gdzie się spotykać. Może za jakiś czas poprosimy o udostępnienie sali konferencyjnej we Wszechnicy. Trudno dzisiaj powiedzieć.
  Natomiast jako Studziński skorzystam z zaproszenia Pana burmistrza. W końcu burmistrzowi się nie odmawia.
  Bliżej wiosny postaram się przygotować prezentację ukazującą działalność obecnych władz.
  Chojnice były pokazane oczami Jarosława Kreta, dlaczego nie miałyby być pokazane oczami Jacka Studzińskiego? Znasz mnie Obserwatorze i wiesz, że potrafię patrzeć okiem krytycznym.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.youtube.com/watch?v=-YNDYwxwR8k - może chceszJacku posłuchać zapisu z konferencji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Chojnickie MULTI-KINO. W końcu do Europy weszli. Dawno tak nie ubawiłem się. Gratulacje Panie Jacku. Ma Pan nawet darmową reklamę swojego bloga podczas konferencji prasowych chojnickich władz. Chętnie zaglądam na Pański blog. Mam tylko jedną prośbę. Proszę częściej zamieszczać posty. Pozdrawiam Pana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poprawię się. Po Nowym Roku będę miał więcej czasu. Pozdrawiam czytelników.

  OdpowiedzUsuń