wtorek, 24 maja 2011

Przerwa w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach

Jedną ze szkół, która wzbogaciła się o plac zabaw dla dzieci jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach. Place zostały wykonane w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". Trzeba przyznać, że nawet ładnie to wygląda.

Fot. 1.


Cóż?...  Byłem dzisiaj na terenie szkoły podczas jednej z przerw. Zastałem taki obrazek.

Fot. 2. Dzieci bawiące się przed zamkniętym na klucz placem zabaw dla...

Dla kogo ten plac? A może powstał po to, by na niego popatrzeć?

Fot. 3. A może... by tak przez płot?


Jestem ciekaw Waszych komentarzy. 
Oto jeden z nich: Reakcja Portalu chojnice24. - aktualizacja 25 maja 2011 r.

15 komentarzy:

 1. Dla dzieci chojnickich elity !!! Tak jak baszta Galeria Muzeum Janusza Trzebiatowskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz całkowitą rację. Dokładnie miesiąc temu pisałem o tym problemie na http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Place-zabaw-pod-klodka/3873. Zgadnij, czy ktokolwiek z radnych lub urzędników przejął się tym tekstem? Odpowiedź jest b.łatwa - NIKT.

  OdpowiedzUsuń
 3. to niestety jest kłamstwo..plac zabaw tętni zabawą podczas przerw i zajęć szkolnych, trzeba w swojej złośliwości niekiedy się opanować nierzetelny bloggerze:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój komentarz jest zbędny. Fakty mówią za siebie. Patrz moje zdjęcia lub załączony link przez Obserwatora: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Place-zabaw-pod-klodka/3873

  Gorąco pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do anonima z 26 maja 2011 20:39.
  Rzeczywiście tętni życiem. Podczas przerw hula tam wiatr.

  OdpowiedzUsuń
 6. zdjęcia są tylko momentem, specjalnie i złośliwie uchwyconym przez fotografa;), więc nadal twierdzę,
  że jest pan kompletnie nierzetelny..aż się ciśnie pytanie DLACZEGO?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie masz racji. Zajrzyj tu: http://chojnice24.pl/artykul/10208/na-przerwach-pusty-a-co-z-wakacjami/ i tu: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Place-zabaw-pod-klodka/3873

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałbym dopowiedzieć, że moje dziecko, które chodzi do tej szkoły, skarżyło się, że plac zabaw podczas przerw jest dla dzieci niedostępny. Ja przekonałem się o tym na własne oczy. Cóż. Najprościej zamknąć na klucz.
  Problemem dla dyrekcji tej szkoły jest również wprowadzenie e-dziennika. Osobiście zapytałem dlaczego.
  Nie mają wystarczającej ilości komputerów - padła odpowiedź.
  Inni potrafią...

  OdpowiedzUsuń
 9. to dlaczego synalek nie chodzi do prywatnej szkółki??? tam przynajmniej będzie się bujał w czasie przerw i ...w czasie zajęć też:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tu chodzi od początku. Ma swoich kolegów, nauczycieli, których ceni i przyzwyczajenia. Nie jest malkontentem, chociaż widzi wiele mankamentów w szkole. Choćby stołówka. Od pewnego czasu nie korzysta z obiadów, bo wiele razy zdarzyło się, że zjedzenie posiłku (oczekiwanie w tasiemcowej kolejce) skutkowało spóźnieniem na lekcje. W tej sytuacji rezygnował z posiłku, by zdążyć na zajęcia. Więc doszedł do wniosku, że szkoda moich pieniędzy. Wielu rodziców dostrzegło ten problem. Monity okazywały się nieskuteczne. Dzieci pod koniec miesiąca oddają kartki. Do sprawdzenia jest ile posiłków było nie wykorzystanych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczywiście miało być: niewykorzystanych. :) Wkradała się spacja. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Znowu coś skrobnąłem na http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Czy-plac-zabaw-w-SP-5-bedzie-otwarty/4245 - na temat placów zabaw. Jest w tekście też wypowiedź burmistrza AF nt. udostępniania oraz przykład z Jasła. Zapraszam do lektury.

  OdpowiedzUsuń
 13. jasne..temat zastępczy - obiady.
  komentarz dotyczył pana nierzetelności, ale na szczęście nikt nie traktuje pana wpisów jako dziennikarstwa.. raczej wypociny frustrata:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nigdy ale to nigdy nie widzialem aby ten plac zabaw byl otwarty, a przechodze tam prawie codziennie !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. puk, puk.. rozumek sobie kup :)

  OdpowiedzUsuń