środa, 9 lutego 2011

Nie dajmy się ograbić

Stowarzyszenie "Wspólna Ziemia" wystąpiło z inicjatywą zbiórki podpisów pod petycją do radnych  RM w Chojnicach z żądaniem niewyrażania zgody wydatkowania dodatkowych 450 tysięcy złotych na budowę mostu zwodzonego w Małych Swornegaciach.
Zarząd Stowarzyszenia uznał, że w związku z zapowiadanymi przez burmistrza Chojnic oszczędnościami, dodatkowa kwota pieniędzy na budowę mostu zwodzonego we wspomnianej miejscowości jest nieuzasadnionym wydatkiem.
Stowarzyszenie wystąpiło z apelem do chojniczan o wsparcie powyższej akcji i włączenie się do zbiórki podpisów. Link do strony "Wspólna Ziemia"

Zdecydowałem, że czynnie poprę tą inicjatywę i zacząłem zbiórkę podpisów pośród mieszkańców, którzy uznają, że na terenie miasta jest wiele pilniejszych zadań do wykonania. Choćby w sferze budowy czy remontów miejskich dróg. Ludzie do których trafiłem są zbulwersowani z angażowania miejskich pieniędzy w nie swoje inwestycje. Skarżą się, że ich podstawowe potrzeby są od wielu lat zaniedbywane przez władze Chojnic. Na wielu osiedlach w dalszym ciągu grzęzną w błocie. Mamy wiele rzeczy do zrobienia tu na miejscu - mówią.

Temat został podjęty także przez chojnicki portal:
www.chojnice.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz